rotate background

Viesu māja Ieriķos

Viesu māja Ieriķos

Projektēšanas birojs “Jonika” šajā viesu mājas kompleksa projektā ir savienojis ērtības nama saimniekiem un viesiem, elastīgu plānojumu, virkni inovāciju, kā arī jaunākās tendences arhitektūras dizainā.

Ēku eksterjers ir mūsdienīgajā “šķūņu arhitektūras” stilā. Gan sienu, gan jumtu apdare veidota no kvēpinātiem lapegles dēļiem. Lai panāktu vienotu apjomu, jumta savienojums ar sienu tiek veidots bez pārkarēm, un lietus ūdens novadsistēma ir apslēpta aiz virsmas koka apdares.

Kompleksā ir divas ēkas – saimniecības ēka un dzīvojamā ēka. Saimniecības ēka tiek veidota ar redeļu pagarinājumu, kas ir kā segta ieejas zona. Dzīvojamā ēka dalās dzīvojamajā zonā un viesību zālē. Dzīvojamajā zonā ir virtuve, pirts ar izeju uz terasi un baseinu terases gala, savukārt otrajā stāvā ir telpas nakšņošanai. Telpas nakšņošanai ir iecerētas arī saimniecības ēkas otrajā stāvā, uz kuru no terases ir atsevišķa ieeja, pie kuras ir ārpusē ir džakuzi vanna.

Dzīvojamo zonu no viesību zāles atdala liels, stiklots kamīns. Tas vienlaikus kalpo kā apsildes sistēma dzīvojamajā zonā. Jumta korē ir paredzēti logi virsgaismai. Viesību zāli un dzīvojamo zonu var apvienot, atverot bīdāmo sienu starp tām. Viesību zālē gandrīz visas sienas ir veidotas no stikla konstrukcijām. Visur, kur nepieciešams, lielajiem stiklojumiem priekšā ir aizveramas stikla žalūzijas.

  • /