rotate background

Viesnīca Madonas novadā

2014. gadā projektētais viesnīcas komplekss Madonas novadā, Aiviekstes upes krastā, atrodas ļoti ainaviskā un skaistā vietā, kur kādreiz vēsturiski atradās muiža. No muižas ir saglabājušies mūri un vīna pagrabs.

Projekta autori uzskata, ka Latvijā viesu namu arhitektūras un interjera dizains pamatā ir vienveidīgs – tautiskās guļbūves stilā – un ir ļoti maz viesu namu ar atšķirīgu un augstvērtīgu arhitektūru.

Būvprojekta pamatuzdevums ir izstrādāt projektu viesu namam un saimniecības ēkai ar tam nepieciešamo infrastruktūru, kā arī izstrādāt iespējamo teritorijas attīstības plānu – vīziju, lai tas būtu realizējams, tālākā nākotnē veidojot pieslēgumus jau īstenotajai iecerei. Topošajā viesnīcas kompleksa projektā ir galvenā ēka ar viesu namu, seši atsevišķi stāvoši divstāvu apartamenti upes krastā, sporta laukumi tenisam, volejbolam, futbolam un citiem sporta veidiem, kā arī skatītāju tribīnes.

Viesu nams tiek projektēts kā trīs stāvu ēka, kur trešais stāvs ir jumta izbūve. Arhitektūras dizains ir mūsdienīgs, ar atvērtām skata līnijām un plašiem stiklojumiem. Plānojums vērsts uz upes pusi, minimizējot koridoru platību. Lai nodrošinātu ēkā pārvietošanos cilvēkiem ar kustību traucējumiem, starp stāviem paredzēts izbūvēt liftu. Iekļūšanai ēkā paredzētas īpašas uzbrauktuves.

Ēkas pirmajā stāvā paredzēta kamīnzāle ar 60–70 sēdvietām viesību organizēšanai. Kā papildu funkcijas tiek plānotas pirts telpa ar ģērbtuvi un dušas telpu, masāžas kabinets, atsevišķs tualešu bloks, tehniskās telpas un palīgtelpas. Gar trīs ēkas fasādēm tiek paredzēts izbūvēt terasi ar cieto segumu, uz kuras izvietojama ūdens vanna pirts vajadzībām, kā arī tiek plānota nokļūšana uz otrā stāva āra terasi. Nokļūšana paredzēta pa īpaša dizaina vītņu kāpnēm, kuras kalpo arī kā otra evakuācijas izeja no augšstāviem.

Otrajā un trešajā stāvā paredzēts izvietot dzīvojamos numuriņus viesu nakšņošanai. No katra numuriņa ir pieejama āra terase, kura izvietota pa katra stāva perimetru, un no kuras paveras skats uz Latvijas neskarto dabu. Saimniecības ēkā paredzēts izvietot viesu nama apkures telpu, kā arī vietu, kur glabāt malku un sadzīves priekšmetus. Papildus zem nojumes iespējams novietot izklaidei nepieciešamos transporta līdzekļus. Vienu no ēkas sienām ir iespējams izmantot, lai uzstādītu ekrānu brīvdabas kino skatīšanai. Kinoteātra seansus būs iespējams vērot no viesu nama teritorijas un sporta laukuma tribīnēm.

Viesnīcas ēkas projektā izmantoti dabīgie materiāli – koks, stikls, metāls, akmens. Ēku apdarē tiek izmantots krāsots dekoratīvais apmetums, dēļu apšuvums, kā arī atsevišķi skārda elementi. Viesu nama fasādēs tiek daudz izmantots fasāžu sistēmas logu aizpildījums.

Atbilstoši ainavu arhitektūras principiem labiekārtotajā viesnīcas teritorijā atrodas arī dīķis un senā vīna pagraba vietā iekārtota atpūtas vieta.

Nākotnē paredzēts uz vēsturiskajiem mūra pamatiem projektēt un uzbūvēt jaunu ēku.

  • /