rotate background

Lido komplekss

Lido

Galvenā ēka Lido atpūtas centrā Krasta ielā ir viens no lielākajiem un vizuāli pievilcīgākajiem guļbūves projektiem Eiropā un viens no iecienītākajiem tūrisma objektiem Latvijā. Ēkas trijos stāvos vienlaikus var atpūsties aptuveni 1000 cilvēku. 1999. gadā atklātās ēkas projektu ir veidojis projektēšanas biroja “Jonika” vadītājs Andris Purviņš.

Ēkas augstums ir 16 metru. Tā, ieskaitot nesošo karkasu, būvēta no Latvijā augušu egļu stumbru baļķiem. Centrālo balstu diametrs ir vairāk nekā metrs. Guļbūves tehnika nav bijusi šķērslis, lai aprīkotu ēku ar visiem mūsdienīgajiem inženiertīkliem un komunikācijām, kā arī saņemtu visus sabiedriskai ēkai nepieciešamos sertifikātus. Dabīgās koka virsmas ļauj telpās nodrošināt patīkamu, mājīgu gaisotni. Logu dekoratīvajā noformējumā izmantotas Latvijā radītas un tradicionālajā tehnikā veidotas stikla vitrāžas.

Pagrabstāvā ierīkota alus zāle ar platiem koka galdiem un pavardu vidū. Pavardā ir iespējams cept veselu jēru vai sivēnu. Pagrabā var baudīt alu, kas tiek darīts tepat – vienā ēkas spārnā ierīkotajā alus darītavā. Katru dienu tiek saražoti aptuveni 1000 litri alus. Pirmajā stāvā ir bistro ar īpaši plašu ēdienkarti, kā arī konditorejas izstrādājumu ceptuve. Otrajā stāvā ir restorāna zāle, kurā pieejams zviedru galds. Restorāns vajadzības gadījumā pilnībā vai daļēji ir pārveidojams par svinību telpu.

  • /