rotate background

Vēsturisko ēku rekonstrukcija Vecrīgā

Projektēšanas birojs “Jonika” desmit arhitektu biroju konkurencē uzvarēja “Latio” rīkotajā konkursā par bijušo bankas ēku rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādi. Ēkas, kuras tiks rekonstruētas projekta ietvaros, atrodas Vecrīgā, Smilšu ielā 3 un 5, un ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi.

Projektēšanas uzdevums ir īpašs izaicinājums, ņemot vērā ēku sarežģīto arhitektonisko formu, ko veido daudzas atsevišķas skaldnes. Lai gan plānojumā nepieciešamas būtiskas izmaiņas, tām jābūt saskaņā ar prasībām, ko nosaka ēku kultūras pieminekļa statuss, un nepieciešamību restaurēt un saglabāt vērtīgās interjera detaļas. Ēku fasādes tiks renovētas un saglabās savu vēsturisko izskatu.

Pasūtītāja sākotnējā vēlme bija izveidot biroju ēku, vienlaikus paredzot iespēju elastīgi mainīt plānojumu un telpu funkcijas, biroju telpu vietā izvietojot arī dzīvokļus un otrādi. Plānojumā tika ņemta vērā katra kvadrātmetra vērtība Vecrīgā, līdz minimumam samazinot nelietderīgi izmantoto platību.

Ēku pagalma vide piedzīvos radikālas pārvērtības, no parasta, ne īpaši pievilcīga Vecrīgas iekšpagalma pārvēršoties par zaļu oāzi ar mūsdienīgu dizainu. Iekšpagalma sienas tiks apaudzētas ar zaļumiem, kas tiks īpaši piemeklēti mūsu klimatiskajiem apstākļiem, lai sienas arī ziemā nezaudētu savu dzīvīgumu un dabisko pievilcību. Zaļo sienu konstrukcija būs brīvi stāvoša, tā piešķirot pagalmam īpašu noskaņu, klusinot pagalma un vecpilsētas bruģa troksni, bet vienlaikus nebojājot vēsturiskās sienas.

Ņemot vērā Vecrīgai raksturīgo lielo pieprasījumu pēc autostāvvietām, zem ēkas tiks īstenota vecpilsētai unikāla iecere, uzbūvējot pazemes autostāvvietu, kurā varēs nokļūt ar esošajā Meistaru ielas caurbrauktuvē izvietotu liftu automašīnām.

Topošais tehniskais projekts iemiesos sapni par mūsdienīgām telpām, kas atbilst augstām komforta, tehnoloģijas un dizaina prasībām, un vienlaikus saglabā Vecrīgas senās arhitektūras dvēseli.

  • /