rotate background

Labiekārtojums “vagoniņa” ēkai Siguldā

Labiekārtojums vagoniņu ēkai Siguldā

Gaisa tramvaja pietura Gaujas senlejas Siguldas pusē ir tikusi pilnībā pārprojektēta un tiks pārbūvēta. Radikāli mainīsies gan ēkas arhitektūra, gan interjers un teritorijas labiekārtojums. Interjeru un teritorijas labiekārtojumu, ieskaitot apgaismojuma plānu, veido projektēšanas birojs “Jonika”.

Teritorijas labiekārtojuma projektā ņemti vērā visi aspekti, kas padara šo vietu par vienu no populārākajiem tūrisma objektiem Latvijā: senlejas reljefs, mežs, vietas vēsture un sabiedriskā nozīme. Projekta vadmotīvs ir padarīt vagoniņu ēkas apkārtni maksimāli drošu un ērtu apmeklētājiem, palīdzot tiem izbaudīt unikālo ainavu un patīkami atpūsties.

No jauna tiks izbūvētas nogāzi nostiprinošas atbalsta sienas. To margas tiks izgatavotas no stikla un neaizsegs skatu. Atbalsta sienas turpinājums varēs kalpot kā bāra lete āra kafejnīcā. Pie ieejas tiks izveidota strūklaka, kas pastiprinās tradicionālās arhitektūras radīto romantisko, vieglo atmosfēru.

Visu nepieciešamo informāciju apmeklētāji varēs redzēt uz ārpusē izvietota elektroniskā tablo. Kāpnes tiks atjaunotas un pielāgotas cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem. Teritorijā iecerēts vairāku veidu segums – betona bruģis, šķelts granīts un akmens plāksnes, kas kopā veidos īpašu rakstu.

Labiekārtojumā paredzēti polimērbetona soli un puķu podi, klasiska stila laternas no metāla un stikla. Visu objektu dizains ir veidots individuāli tieši šim projektam. Teritorijā tiks ierīkots bērnu rotaļu laukums un paaugstinājums, kas varēs kalpot gan kā skatuve, gan kā skatu platforma, no kuras pavērsies īpaši skaists skats uz pretējā ielejas pusē esošo Turaidas pili.

  • /