rotate background

Trīsistabu dzīvoklis Pārdaugavā

Trīsstāvu dzīvoklis Pārdaugavā

Dzīvoklis izbūvēts jaunā projekta augšējos trīs stāvos. Dzīvokļa neparastā novietojuma un jumta formas noteikto ierobežojumu dēļ projektēšanas birojs “Jonika” dzīvoklim piedāvāja inovatīvu plānojumu, kas ir ļāvis vietas potenciālos trūkumus pārvērst priekšrocībās gan no interjera, gan no dzīvošanas ērtuma viedokļa.

Dzīvokļa pirmajā stāvā ir ieeja, ēdamistaba, virtuve, saimniecības telpa, kā arī kabinets, kas nodalīts ar bīdāmu starpsienu un ko nepieciešamības gadījumā var izmantot kā viesu guļamistabu. Saimniecības telpu no virtuves atdala matēts stikla panelis, kas vienlaikus ielaiž saimniecības telpā gaismu un kalpo kā praktisks sienas materiāls pie virtuves darba virsmas. Otrajā stāvā izvietota dzīvojamā istaba un divas bērnistabas. Blakus dzīvojamai istabai ir izbūvēta sauna ar stikla sienām, kuru vienlaikus var izmantot pieci cilvēki.

Mājas pavardam ir milzu nozīme gan pārnestā, gan tiešā nozīmē. Interjera centrālais objekts ir mūsdienu dizaina klasika – Francijā radītais kamīns “Focus”, kura autors ir dizainers Dominiks Imbērs (Dominique Imbert). Atšķirībā no tradicionālajiem kamīniem, šis pavards dzīvojamā istabā rada futūristisku, lidojošu atmosfēru. Augšējā stāva guļamistabā naktsmieru baudīs pats dzīvokļa saimnieku pāris. Guļamistabā ir vanna, no kuras caur stikla sienu paveras skats uz stāvu zemāk esošo dzīvojamo istabu. Pa dzīvokļa logiem redzams plašs skats gan uz Pārdaugavu, gan uz Vecrīgu.
Katrs telpas kvadrātmetrs izmantots pēc iespējas praktiskāk, izbūvējot plauktus, skapjus un nišas, kas iederas koptēlā. Lai vizuālās sajūtas būtu pēc iespējas tīrākas, dzīvojamās istabas apsildei radiatoru vietā tiek izmantotas siltās sienas. Gandrīz visas mēbeles dzīvoklī izgatavotas individuāli. Tikpat unikāls ir arī dekoratīvais apmetums, kas katrā telpā veidots atšķirīgs.
Visos trijos stāvos ir dabīga lina aizkari ar “Jonikas” individuāli izstrādātu dizainu, kas izgatavoti pēc īpašas tehnoloģijas. Uz aizkariem ar rokām izšūti dekori, kas turpina citu dzīvoklī izmantoto vizuālo motīvu tēmu. Ēdamistabas sienu papildina Daces Vulfas mākslas darbs, kas autortehnikā veidots no stikla.

Teksta sagatavošanā izmantots raksts no žurnāla “Latvijas Architektūra”, autore Anita Pīra.

  • /