rotate background

Dizaina dzīvoklis Jūrmalā, Jaundubultos

Dizaina dzīvoklis Jūrmalā, Jaundubultos

Projektēšanas birojs “Jonika” šo mazo dzīvoklīti vēsturiskā koka mājā Jūrmalā iegādājās kā platformu projektēšanas un interjera risinājumiem, kas būtu praktiski un inovatīvi, bet nemaksātu kosmiskas summas. 43 kvadrātmetru platība, kas ir izstiepta, turklāt sadalīta pa diviem stāviem, ir ideāla vieta, lai pārbaudītu jaunas idejas plānojumā un risinājumu daudzpusībā. Lai nezaudētu ne centimetru telpas, tika nolemts atteikties pat no sienas ģipškartona apdares, vietā izvēloties dekoratīvo krāsojumu ar māksliniecisku faktūru.

Dzīvokļa pirmajā stāvā ir virtuve, kas apvienota ar dzīvojamo istabu, un guļamistaba, bet otrajā stāvā ir vannas istaba ar tualeti. Telpas noformējumā izmantota Botičelli gleznas lielizmēra reprodukcija. Iepriekš dzīvoklī vannas istabas nebija, bet uz tualeti bija jāiet sētā. Tagad jaunajā vannas istabā var nokļūt pa no jauna izbūvētām kāpnēm, kas sākas virtuvē. Kāpņu konstrukcijā ir iebūvēta kā veļas mašīna, cepeškrāsns un ledusskapis, tā arī boileris.

Dzīvoklī ir koka pakešu logi un ozolkoka dēļu parketa grīda, kas atmaksāsies gan kopšanas vienkāršības, gan ilgmūžības ziņā. Gan virtuves bāra lete, gan gulta guļamistabā ir sadalāmas un vajadzības gadījumā izkārtojamas citās konfigurācijās. Sienas dekors dzīvojamajā istabā patiesībā ir galds, ko var nolaist, izveidojot ēdamistabu, kurā ērti var ieturēt maltīti vairāki cilvēki, vai pacelt un, sabīdot dīvānus, iegūt divguļamo gultu. Sabīdāmie dīvāni, paceļamais galds, bāra lete ar iebūvētu vīna ledusskapi, gultu polsterējumi, aizkari, izlietnes mēbele, krūzīšu turētājs un gandrīz visas lampas ir “Jonikas” izstrādātas un ražotas īpaši šim projektam.

Teritorija ir norobežota ar sētu un pagalmā ir plaša zaļā zona. Nākotnē virs dzīvokļa ir iespējams izbūvēt arī jumta stāvu.

  • /