rotate background

Trīsistabu demo dzīvoklis Vecrīgā

Trīsistabu demo dzīvoklis Vecrīgā, Smilšu ielā

Dzīvokļa interjers veidots pēc nekustamo īpašumu kompānijas “Latio” pasūtījuma. Dzīvoklis atrodas trešajā stāvā ēkā, kas renovēta pēc projektēšanas biroja “Jonika” projekta.

Interjerā apvienots tradicionāls stils, kas atbilst ēkas vēsturiskajam tēlam, mūsdienīgi praktiskie risinājumi, oriģinālas detaļas un vizuālie akcenti. Krāsu gammā pamatā izmantoti dabīgu materiālu toņi. Uz sienām ir ozolkoka paneļi, savukārt pie logiem iekšpusē ir paneļiem pieskaņoti salokāmi slēģi, kas ļauj pēc vēlēšanās aptumšot telpas. Pie logiem ir “Jonikas” izgatavoti dabīga lina aizkari. Starp logiem, kur ir visvairāk gaismas, būs masīvi puķu podi, kuri sasauksies ar apzaļumošanas risinājumu, kas izmantots ēkas pagalmā. Sienu noformēšanā izmantoti klasiski gleznojumu motīvi. Uz grīdām ir oriģināls “Jonikas” radīts lielformāta parketa dēļu raksts, kurā saplūst tradicionālais un modernais stils.

Plānojumu nosaka dzīvokļa simetriskā forma un izvietojums ēkas stūrī. Vidū novietota plaša viesistaba un virtuves zona, bet dzīvokļa malās – divas guļamistabas. Starp virtuves zonu un viesistabu ir salokāma starpsiena, kas vajadzības gadījumā ļauj telpas nodalīt, atstājot viesistabā tikai virtuves bāra leti. Gaiteņa zonu no viesistabas atdala nevis siena, bet daļēji caurskatāms grāmatplaukts, kas ļauj telpai izskatīties plašākai. Tā kā griesti ir vidēji augsti, apgaismes iekārtas izvietotas vietās, kur tās netraucēs pārvietoties arī gara auguma cilvēkiem. Rozetes un slēdži ir iebūvēti sienu paneļu karnīzēs un grīdlīstēs tā, lai būtu pēc iespējas nemanāmāki.

Katrai guļamistabai ir sava dušas telpa un tualete, kurā var iekļūt gan no guļamistabas, gan no dzīvojamās zonas. Dzīvoklī ir arī neliela saimnīcības telpa. Starp viesistabu un dušas telpu ir matēta stikla logs, kas ļauj dienas gaismas iekļūšanai vannas istabā un ir viegli kopjama ūdensizturīga virsma. Dušas telpās flīzes ir ieklātas tikai tur, kur tas nepieciešams no praktiskā redzes viedokļa. Pārējās virsmas sedz krāsojums, kas ļauj radīt mājīgāku un siltāku sajūtu. Visa santehnika dzīvoklī tiks izgatavota pēc pasūtījuma saskaņā ar individuālu dizainu. Kopā ar to tiks izmantoti Gessi ūdens maisītāji ar itāļu dizainu.

Vienā no guļamistabām paredzēta vanna, pie kuras būs oriģināla dizaina galdiņš ar padziļinājumu šampanieša spainītim. Visām gultām ir “Jonikas” dizaina gultas pārklāji no dabīga lina ar mežģīņu apdari. Viesistabā ir Moooi dizaina galds, par klasiku kļuvušie krēsli, kas izgatavoti pēc Čārlza Īmsa dizaina, kā arī Paolas Navones dizaina šūpuļkrēsli.

  • /