rotate background

Privātmāja Dreiliņos “Saulieši”

Privātmāja Dreiliņos “Saulieši”

Nelielā, tikai 90 m2 lielā – vai mazā – vienstāvu privātmāja, kas ar jau gatavu apdari iegādāta 2001. gadā, ar projektēšanas biroja “Jonika” gādību ir sākusi dzīvot savu otro dzīvi.
Lai maksimāli efektīvi izmantotu ikvienu sprīdi katrā telpā, gan no jauna padomāts par plānojumu kopumā un mēbeļu izvietojumu ikvienā istabā, gan izmantoti sevi jau pierādījuši praktiski “triki”. Tā ēdamzonā, kur līdz šim bija vienkārši siena, no grīdas līdz griestiem uz dažu desmitu centimetru platuma rēķina ir izveidota ietilpīga plauktu un skapju sistēma ar iebūvētu vīna skapi, no kuras vajadzības gadījumā var izbīdīt darba virsmu ar šampanieša spaini un dēli uzkodu gatavošanai.

Apaļajā ēdamzonas galdā izmantots ķīniešu rotējošā galda centra princips, tā padarot visus ēdienreizes galvenos ēdienus ērti pieejamus visiem ēdājiem. Atraktīvajā bērnistabā, pateicoties divu līmeņu guļvietām, ir vieta arī diviem pilnvērtīgiem mācību galdiem. Radiatoru vietā visā mājā ir tagad ir zemgrīdas apkure.

Vecākās meitas guļamistabā, izmantojot rūpnieciski ražotus pamatelementus, savienojot tos unikālā kompozīcijā un papildinot ar individuāli veidotām detaļām, ir radīta tieši tāda konceptuāla atmosfēra, kādu vēlējās pati meitene. Dizains rotaļīgi savieno ar laika zobu pārbaudītas tradīcijas un modernismu, un vienlaikus uzbur romantisku noskaņu.

Kā Saule un Mēness debesīs, tā arī gaismas ķermeņi mājoklī dominē gan dienas gaišajā, gan tumšajā laikā. Oriģinālās, “Jonikas” veidotās pītās lampas atdzīvina vietu, kas savādāk būtu vienkārši neizmantojama telpa pie griestiem, un iesaista to kopējā elementu saspēlē. Arī aizkarus mājā pēc individuāla dizaina ir veidojusi “Jonika”.

Tumšā virtuve apvienojumā ar zeltainajiem misiņa toņiem ir ne tikai iespaidīga, bet, kā atzīst pati saimniece, “tikai darbojoties tagadējā, saprotu, cik iepriekšējā bija neērta”.

Teksta sagatavošanā izmantots raksts no žurnāla “Santa”, autore Anita Pīra.

  • /