rotate background

Privātmāju ciemats pie Sunīšu ezera

Privātmāju ciemats pie Sunīšu ezera

Ciemata atrašanās vieta ir ainaviskā vietā pie ezera. Projektēšanas birojs “Jonika” sadarbībā ar pasūtītāju radīja projektus četriem dažādiem māju tipiem, to vidū vienai “dvīņu” mājai. Plānojot trīspadsmit māju ciematu, maksimāli tiks saglabāts esošais teritorijas apmežojums. Iebraucamajiem ceļiem tiek paredzēts bruģakmens segums.

Funkcionāli mājas veidotas kā divstāvu dzīvojamās mājas ģimenēm. Ēku plānojumā paredzētas daudzas sadzīviska rakstura palīgtelpas, tādas kā ar guļamistabām bloķētas ģērbtuves un vannasistabas, pirtis ar džakuzi vannām. Divos māju blokos paredzēts izvietot individuālos peldbaseinus.

Ēku vienapjoma siluets ir mūsdienīgs un praktisks; plakanie jumti vienlaikus pilda terašu funkciju. Pirmajā stāvā izvietota dzīvojamā istaba ar virtuves zonu, tualete, vannasistaba, kabinets vai guļamistaba, kā arī katla telpa un garāža. Otrajā stāvā iecerētas trīs guļamistabas, divas vannasistabas un saimniecības telpa.

Pamati veidoti no saliekamajiem pamatu betona blokiem, pārseguma un jumtu nesošā konstrukcija ir no monolīta dzelzsbetona, bet spāres – no koka. Projektējamās ārsienas paredzēts būvēt no “Fibo” blokiem, kas no ārpuses siltināti ar akmens vati un apmesti ar dekoratīvo apmetumu kombinācijā ar dabīga koka dēļiem un dekoratīvām apdares ķieģeļflīzēm. Sienas no iekšpuses tiks apmestas vai apšūtas ar ģipškartonu. Starpsienas tiks veidotas no “Fibo” blokiem, bet vietās, kur tas pieļaujams, arī no ģipškartona.

Balkonu nožogojumu konstrukcija būs no armēta stikla, logu rāmji un durvis no koka, bet garāžu vārti – no metāla. Ēku apsildē tiks izmantoti gāzes apkures katli.

  • /