rotate background

Privātmāja Baltezerā

Dzīvojamā māja projektēta 2012.–2013. gadā, būvprojekts saskaņots 2014. gadā. Šobrīd noris celtniecības darbi. Ēka atrodas pie Baltezera, uz plaša gruntsgabala ar priežu mežu un dabisku reljefa pacēlumu. Tā atbilst mūsdienīgas arhitektūras principiem: lieli stiklojumi, augsta funkcionalitāte, betona un koka kombinācija. Kopējā arhitektūras dizaina noskaņa ir eleganti askētiska, ar apkārtējo vidi harmonijā esoša.

Māja izvietota tālāk no krasta, lai labāk iekļautos vidē un arī novērstu potenciālo risku pavasara vai rudens plūdu gadījumā. Salīdzinoši augstā atrašanās vieta ļauj mājas iedzīvotājiem baudīt īpaši skaistu ainavu ar ezeru un priežu mežu, kas pavērsies no terasēm un no stiklotās viesistabas. Viesistaba kopā ar ēdamistabu ir projektēta kā vienstāvu stikla konsole, kas atvērta no trim pusēm un vizuāli ir tik viegla, ka šķietami lido virs zemesgabala.

Kontrastējot ar atvērtību ezera pusē, pret ielu vērstās dienvidrietumu daļas dizains veidots ar iespēju noslēgties no ārpasaules kņadas, izmantojot unikālu arhitektonisku akcentu – Latvijā izgatavotas salokāmas koka dēļu žalūzijas, kas gan piešķirs ēkai īpašu raksturu, gan novērsīs telpu pārkaršanu vasarā. Ielas pusē būs izvietota halle ar palīgtelpām, sauna, kā arī garāža, kurā ir vieta divām automašīnām. Mūsdienīgais plānojums un lielās stikla virsmas ļauj vienlaikus uzsvērt plašuma sajūtu, efektīvi izmantot platību un sadalīt māju zonās ar atšķirīgu noskaņu.

Halle veidota divu stāvu augstumā, ļaujot sajust projekta vieglumu un atvērtību jau no paša pirmā soļa mājas iekšpusē. Halle sadala otro stāvu vecāku un bērnu guļamzonās. Pāri hallei otrā stāva līmenī ved savienojošs tiltiņš. Katrai guļamistabai būs sava vannas istaba. Vecāku guļamistabā romantiskiem brīžiem iecerēta atvērta tipa vanna ar skatu uz ezeru un bārs. No guļamistabas iespējams iziet uz 80 kvadrātmetru liela zaļā jumta, kas atrodas uz ezera pusē esošās stikla konsoles jumta. Arī ēkas iekšpusē, hallē būs moderna zaļā siena ar elektroniski vadāmu ūdens un mikroelementu padeves sistēmu. Pie pirmā stāva terases projektā ieplānots divu līmeņu baseins ar īpašu savāžamu žalūzijveidīgu pārsegumu.

Ēkas platība ir 450 kvadrātmetru, bet kopā ar terasēm – vairāk nekā 600 kvadrātmetru. Pamati un pārsegumi tiek būvēti no monolīta dzelzsbetona, ārsienas no silikātblokiem. Fasādēs tiks izmantots īpaši veidots apmetums ar betona virsmai līdzīgu faktūru, kā arī mūsdienīgi klasisks ciedra vai lapegles dēļu apšuvums. Šai koksnei ne tikai ir skaista faktūra; tai piemīt arī dabiskas antiseptiskas īpašības un izcila mehāniskā izturība, kas uzlabo ēkas kopējo ilgmūžību un samazina uzturēšanas izdevumus. Iekšsienas veidotas no vieglbetona blokiem, kas nodrošina lielisku skaņas izolāciju. Balkoni būvēti no nesoša tērauda karkasa un monolīta betona, un apdarināti ar ilgmūžīgu lapegles vai ciedra dēļu klāju.

Divkameru logi atbildīs vismūsdienīgajām tehnoloģijas un dizaina prasībām. Logu rāmji tiks noslēpti sienu konstrukcijā. Arī margas tiks veidotas no stikla – bez rāmjiem un profiliem. Lai saglabātu virsmas pēc iespējas gludākas, bet ēkas apjomu pēc iespējas viengabalaināku, lietus ūdens notekas ir izvietotas nevis uz fasādēm, bet ēkas iekšpusē. Augstā gruntsūdens līmeņa dēļ lietus ūdens tiks novadīts uz īpašiem infiltrācijas laukiem, kas klāti ar oļiem.
Siltinājumam izmantota akmens vate, putu polistirols un poliuretāna plātnes. Lai novērstu caursalšanu, savienojumiem izmantotas termodetaļas. Sadarbojoties ar energoefektivitātes ekspertu, energoauditoru Andri Vulānu, ēkā tiks ierīkota divkārša apkures sistēma – gāzes apkure ar granulu katlu kā rezerves risinājumu. To papildinās siltuma rekuperācijas sistēma. Šāds tehniskais risinājums ļaus mājas saimniekiem kontrolēt izdevumus par siltumenerģiju un justies gataviem jebkurai situācijai. Ēkā plaši tiks izmantotas siltās grīdas un pie logiem grīdā iebūvēti konvektori. Ventilācijas sistēma tiks aprīkota ar kondicionētāju, kas izmantos zemes siltumsūkni, un gaisa mitruma regulēšanas iespēju, tā nodrošinot ideālu mikroklimatu. Visas sistēmas mājā tiks vadītas automātiski un centralizēti, ļaujot to bez šaubu ēnas saukt par “viedo māju”.

“Jonika” izstrādā arī mājas interjera dizainu, kā arī teritorijas apzaļumošanas un labiekārtošanas risinājumus. Interjerā tiks izmantoti augstvērtīgi materiāli: grīdām – monolīts lietais dzelzsbetons un masīva ozolkoka dēļi, kā arī šūnakmens un granīta flīzes. Sienām – māksliniecisks dekoratīvs apmetums.

  • /