rotate background

Konkurss Strēlnieku ielā

Konkursa darbs kvartāla apbūvei Strēlnieku ielā

2013. gadā arhitektu biroja “Jonika” projekts konkursā par labāko risinājumu kvartāla apbūvei Strēlnieku ielā un desmit biroju konkurencē ieguva 4. vietu. Projektam bija stingri ierobežojumi: jāsaglabā vēsturiskā manēžas ēka un vizuāla atbilstība tai, kā arī jāpanāk maksimāla būves lietderīgā platība pret zemes gabala izmēru.

Daudzfunkcionālais projekts sevī ietver biroju telpas, augstas klases dzīvokļus, bērnu spēļu laukumu un pazemes autostāvvietu zem ēkas un pagalma. Mūsdienīgais fasāžu dizains ar granīta apdari un lieliem stiklojumiem, tai skaitā vienlaidus stikla margām, veido vienmērīgas arhitektoniskās līnijas. Kvartāla stūri iezīmē īpašs arhitektūras dizaina akcents.

Apzaļumotās fasādes un jumti, atvērtie balkoni, kā arī logu izvietojums atbilstoši debess pusēm un Saules kustībai projekta iemītniekiem nodrošina patīkamu vidi. Iekšpagalmā tika projektēts divstāvu īres dzīvokļu bloks ar atsevišķām ieejām katram dzīvoklim, ideāli piemērots, piemēram, vairāku kopā dzīvojošu studentu vajadzībām. Virs dzīvokļu bloka izvietots bērnu rotaļu laukums, kas norobežots ar caurspīdīgām stikla konstrukcijām un kuram iespējams piekļūt ar liftu.

No birojiem un dzīvokļiem paveras skats uz apzaļumoto iekšpagalmu, Skonto stadionu un arhitektūras pieminekli – 1910. gadā būvēto ugunsdzēsēju depo. No augšējos stāvos izvietotajiem augstas klases dzīvokļiem ir redzama Rīgas panorāma.

  • /

Add Comment

Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.