rotate background

Больница Гайльэзерс

Gaiļezera slimnīcas uzņemšanas nodaļa

Gaiļezera slimnīcas galvenās ēkas projekts 1968. gadā bija projektēšanas biroja “Jonika” dibinātāja Andra Purviņa darbs. Slimnīca tika atklāta 1979. gadā. 2002. gadā arhitektu birojā “Jonika” sāka projektēt papildu piebūvi, kas ļautu atdalīt slimnīcas stacionāru un uzņemšanas nodaļu. Piebūve ar ugunsmūri piekļaujas galvenajai ēkai. Piebūvei ir iespējams ērti piebraukt ar neatliekamās palīdzības automašīnām, ir uzlabota tās sasniedzamība no helikoptera nolaišanās laukuma.

Saskaņā ar būvprojektu, piebūves pirmajā stāvā izvietota uzņemšanas nodaļa, otrajā stāvā sepses klīnika, bet pagrabstāvā – karantīnas telpas un rentgena aparatūras bloks. Durvis ir aprīkotas ar kustības sensoriem un veras automātiski. Plānojums ļauj sadalīt apmeklētāju plūsmas.

Ēkas arhitektūras dizains citā veidolā, bet līdzīgās proporcijās atkārto galvenās ēkas tēlu, veidojot vienotu, bet ne garlaicīgi vienveidīgu arhitektonisku ansambli. Augstākajiem ugunsdrošības standartiem atbilstošais korpuss veidots no nesošā dzelzsbetona karkasa un “Aeroc” blokiem.

Dekoratīvā ķieģeļu apdare ļauj sadalīt ēkas masīvu divās savstarpējā saspēlē iesaistītās ģeometriskās daļās. Starplogu elementi otrā stāva līmenī ir apšūti ar krāsainā metāla loksnēm. Stiklojuma akcents atklāj aiz tā izvietotās kāpnes, tādējādi ar atšķirīgiem leņķiem papildinot ēkas atturīgi konservatīvo taisnstūra pamatformu.

Interjerā izmantotas akmens masas flīzes un nerūsējošais tērauds, grīdas segums veidots no dabīgā linoleja. Visi inženiertīkli ir saslēgti vienotā tīklā ar galveno korpusu. Apakšzemes komunikāciju blīvuma dēļ galvenais teritorijas labiekārtojums ir zālāji, kas mijas ar bruģakmens laukumiem.

  • /