rotate background

Biroju ēka Brīvības ielā

Biroju ēka “Ziemeļu vārti” Brīvības ielā

Jaunbūves tehnisko projektu projektēšanas birojs “Jonika” pēc individuāla pasūtījuma izstrādāja 1997. gadā un celtniecības laikā veica autoruzraudzību. Daudzfunkcionālā biroju un tirdzniecības ēka atrodas Brīvības un Cēsu ielas saplūšanas vietā. Zemes gabala ķīļveida forma bija viens no lielākajiem izaicinājumiem, veidojot projektu, kam jāpilda biroju ēkas funkcijas.
Krustojuma šaurā leņķa virsotni akcentē stūra akcents – tornis, kā arī skulpturāls vides objekts. Apdarē izmantots pelēkais granīts, tonētais spoguļstikls un kapars, kas laika gaitā ieguvis raksturīgo tumšo nokrāsu.

Ēkai, kuras kopējā platība ir 10 000 m2, tika projektēti deviņi virszemes stāvi. Trīs augšējie stāvi atkāpjas no fasādes plaknes, lai panāktu maksimālu būvprojekta platību pret zemes gabala izmēru, vienlaikus saglabājot atbilstību normatīviem un pilsētbūvniecības principiem.

Ēkas projektā ir plānotas dažādu izmēru biroju telpas, uz kurām var nokļūt pa pieciem liftiem. Pirmais stāvs ir paredzēts veikaliem un kafejnīcām, bet pazemē ir izbūvēta divu līmeņu autostāvvieta. Dienas gaisma ēkā iekļūst ne tikai pa logiem, bet arī pa iekšējo jumta ātriju.

1998. gadā projekts saņēma Latvijas Arhitektu savienības apbalvojumu, iegūstot pirmo vietu nominācijā “Labākais projekts”. Turpinās darbs pie projekta izmaiņām, lai pielāgotu ēku pašreizējo īpašnieku vajadzībām.

  • /